22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na postępujące niszczenie środowiska naturalnego oraz promowanie zachowań proekologicznych. Każdego roku obchody święta koncentrują się wokół konkretnej tematyki. W tym roku Dzień Ziemi obchodzić będziemy pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”!

Pamiętajmy o tym, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie, a nie tylko od święta.  Każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

W ramach obchodów tego święta proponujemy, aby wykonać „Wiosenne porządki” wokół domu lub w okolicy. Możecie posprzątać samodzielnie, z rodziną lub przyjaciółmi swoje podwórko, okoliczny las, łąkę czy brzeg rzeki. Wykonajcie zdjęcia swoich działań i prześlijcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podczas wiosennych porządków mamy możliwość dłuższego kontaktu z przyrodą. Zachęcam, aby porządki połączyć z obserwacjami przyrodniczymi. Szczegóły znajdziecie w Kalendarzu Ekologicznym

https://www.ekokalendarz.pl/wp-content/uploads/pakiet-04-22-%C5%9Awiatowy-Dzie%C5%84-Ziemi.pdf

Pamiętajmy, że dzień Ziemi jest każdego dnia.

Uczniowie, którzy przyłączyli się do akcji Wiosenne porządki.

 Joanna Burda

Zdjęcie - źródło
<a href="https://pl.freepik.com/zdjecia/tlo">Tło zdjęcie utworzone przez kjpargeter - pl.freepik.com</a>

Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...