W środę 29 września w godzinach 7.45- 11.50 odbędzie się w naszej szkole zbiórka surowców wtórnych pod hasłem „Segregujesz – Zyskujesz”. Miejsce akcji – dolny korytarz na bloku B (na wprost biblioteki). W zamian za przyniesione przez uczniów posegregowane odpady (papier, baterie, puszki, plastikowe nakrętki, drobny sprzęt elektroniczny) można będzie otrzymać drobną zabawkę.

Zabawki są używane. Zgodnie z zasadą 3R Reduce, Reuse, Recycle, (ang.) promujemy zdrowy dla środowiska styl życia, konsumpcji dóbr i traktowania odpadów. Po polsku zasada 3U: Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj powtórnie, Utylizuj. Zamiast wyrzucić odpady do śmietnika możemy je ponownie wykorzystać.

W czasie trwania akcji za przyniesione odpady zabawki wydawane będą wg następującego przelicznika:

Jedna zabawka za każde:

- 20 sztuk puszek aluminiowych po napojach,

- 3 kg makulatury (papier przynosimy zapakowany w pudła lub związany sznurkiem)

- 30 nakrętek plastikowych

- 10 sztuk baterii

- 1 sztukę drobnego sprzętu elektronicznego (telefony, ładowarki, głośniki itp.)

J.B.