W środę 29 września w godzinach 7.45- 11.50 odbędzie się w naszej szkole zbiórka surowców wtórnych pod hasłem „Segregujesz – Zyskujesz”. Miejsce akcji – dolny korytarz na bloku B (na wprost biblioteki). W zamian za przyniesione przez uczniów posegregowane odpady (papier, baterie, puszki, plastikowe nakrętki, drobny sprzęt elektroniczny) można będzie otrzymać drobną zabawkę.

DZIEŃ KROPKI a właściwie tydzień odkrywania talentów dobiegł końca. Czas na podsumowania działań. Działo się naprawdę wiele, zwłaszcza w grupach przedszkolnych. Kropkowe wolontariuszki zajrzały do każdej grupy i zapoznały dzieci z bohaterką książki Pitera H. Reynoldsa, małą dziewczynką o imieniu Vaszti.
W wielu krajach i w naszej szkole także, mała KROPKA robi wielką karierę. Jest pretekstem do rozwijania kreatywności, poznawania swoich możliwości i odkrywania talentów.

Zrób porządki podczas wakacji i pomóż wybudować studnię
✔️Poszukaj
✔️Spakuj
✔️Przynieś
Można przynosić: stare książki 📕zużyte zeszyty 📒 kartony po pizzy 🍕pudełka po butach 👞gazety, ulotki 🗞📰 itp.
1kg przyniesionej makulatury to wartość 75 litrów wody 💦
Szczegóły na stronie organizatora:
http://misje.zamojskolubaczowska.pl/2021/06/18/makulatura-na-kolejna-studnie-w-afryce/

 

Nasza szkoła znalazła się w śród 800 szkół z całego kraju realizujących projekt „Szkoła odpowiedzialna cyfrowo” @Fundacji Dbam o Mój Zasięg, która zajmuje się edukacją społeczeństwa na temat cyfrowej higieny i profilaktyki e-uzależnień wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.