Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11 foto12 foto13 foto14

Zespół Szkół w Krasnobrodzie

22 - 440 Krasnobród, ul. Lelewela 37

7 czerwca 2019r. o godz. 10:00 w Zespole Szkół w Krasnobrodzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie.

Placówka włączyła się w ogólnopolską akcję czytelniczą "Jak nie czytam, jak czytam" organizowaną przez redakcję czasopisma "Biblioteka w szkole", mającą na celu promocję czytelnictwa. Pomysł na taką formę akcji był odpowiedzią na wyniki badań, w świetle których aż 63% dorosłych Polaków nie czyta książek. 280 uczniów szkoły wraz z nauczycielami brało udział w ogólnopolskiej próbie bicia rekordu jednoczesnego czytania. Na boisku szkolnym, w otoczeniu zieleni i na świeżym powietrzu każdy z uczestników akcji czytał swoją ulubioną książkę. Całość akcji została uwieczniona na zdjęciach, które można obejrzeć na stronie internetowej szkoły.

Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" stanowiła jeden z ważnych elementów działań związanych z promocją czytelnictwa. Oprócz tego przedsięwzięcia w mijającym roku szkolnym uczniowie mieli okazję czterokrotnie uczestniczyć w akcjach czytelniczych koordynowanych przez bibliotekę szkolną ZS: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, Światowy Dzień Pluszowego Misia, Światowy Dzień Czytania Tolkiena, Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Mamy nadzieję, że czytanie książek nie będzie tylko obowiązkiem ale będzie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką.

Dziękujemy uczestnikom za udział w akcjach czytelniczych, uczniom z wolontariatu czytelniczego "Rozczytani" za pomoc w organizacji, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzeń czytelniczych.

Marzanna Tarłowska, Teresa Gielmuda

Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...
Akcja masowego ...

© 2019 Zespół Szkół w Krasnobrodzie