Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11 foto12 foto13 foto14

Zespół Szkół w Krasnobrodzie

22 - 440 Krasnobród, ul. Lelewela 37

W środę 25 marca przypada Światowy Dzień Czytania Tolkiena.

Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society). W tym roku obchody tego święta odbędą się online. John Ronald Reuel Tolkien (1892-1973), światowej sławy angielski pisarz, profesor filologii angielskiej. Jest twórcą m. in. „Hobbita", „Władcy Pierścieni" i „Silimarillionu". To ostatnie dzieło wydał jego syn - Christopher. Tolkien znał dobrze ponad 30 języków m. in. łacinę, grekę, nordycki, duński, norweski, hiszpański, włoski i esperanto. Spopularyzował literaturę fantasy. Wielkim fanem Tolkiena jest reżyser Peter Jackson. Na ekranach kin pojawiły się jego filmy: „Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia" (2001), „Dwie wieże" (2002), „Powrót króla" (2003), „Hobbit: Niezwykła podróż" (2012), „Pustkowie Smauga" (2013), „Bitwa Pięciu Armii" (2014). Zachęcamy Was, Drodzy Uczniowie do czytania książek Tolkiena, nagrywania krótkich filmików w których zaprezentujecie swoje ulubione fragmenty, wykonania prac na konkurs plastyczny „Bilbo Baggins i inni" (regulamin na stronie szkoły w zakładce konkursy). Zdjęcia prac konkursowych i waszych aktywności czytelniczych przesyłajcie na e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają pamiątkowe dyplomy a po powrocie do szkoły piękne nagrody rzeczowe. Nagrodę specjalną otrzyma uczeń, który prześle nam odpowiedź na zadanie umieszczone na jednym ze zdjęć, które zamieszczamy poniżej.

 

Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...
Światowy Dzień ...

Pan Profesor Lech Giemza - wykładowca KUL w Lublinie przygotował dla naszej szkoły - wykład na temat twórczości Tolkiena:

https://www.youtube.com/watch?v=cEXoN7Ppl1Q&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=dBeEToLkQDk&feature=youtu.be

Dziękujemy przyjacielowi naszej szkoły - Panu Profesorowi za przygotowanie ciekawego wykładu.

M. Tarłowska, M. Lipczewska-Litwińczuk

© 2020 Zespół Szkół w Krasnobrodzie