W bibliotece postanowiliśmy uczcić nasz język ojczysty − język polski.

Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę okolicznościową, na której znalazły się złote myśli naszych twórców mowy polskiej: Mikołaja Reja, Cypriana Kamila Norwida, Kazimierza Wierzyńskiego, Franciszka Ksawerego Dmochowskiego, Władysława Bełzy, Romana Pisarskiego. Ponadto można było zapoznać się z najpopularniejszymi błędami językowymi. A także wyszukać słów z literami zawierającymi znaki diakrytyczne w słowniku języka polskiego, ortograficznym. Na pewno zapamiętamy zdanie w którym zawarte są wszystkie litery diakrytyczne - "Zażółć gęślą jaźń". Co znaczy "Zażółć gęślą jaźń"? https://www.youtube.com/watch?v=IVBB7W1H2VY

Na zakończenie spotkania uczniowie czytali ulubione wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...
Międzynarodowy ...