Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11 foto12 foto13 foto14

Zespół Szkół w Krasnobrodzie

22 - 440 Krasnobród, ul. Lelewela 37

W ramach innowacji pedagogicznej '' The Treasures of our Land '' ( Skarby naszej Ziemi ) realizowanej przez klasę IV b dnia 5 marca obyło się spotkanie online klasy IV b z rówieśnikami z hiszpańskiej szkoły CEIP Nuestra Senora de Dolores z miasteczka Herrera.

Video konferencja odbyło się za pomocą komunikatora video Skype. Spotkanie to było realizacją kolejnego etapu międzynarodowej współpracy w ramach innowacji. Ten etap naszej współpracy zatytułowany jest: ''Breaking the Ice'' czyli przełamywanie lodów. Poświęcony jest więc poznawaniu się, nawiązaniu wzajemnych relacji. Podczas tego spotkania uczniowie przedstawiali się i zadawali sobie pytania dotyczące ich zainteresowań, życia codziennego ( rodziny, przyjaciół ), upodobań. Podczas tego spotkania uczniowie mogli przekonać się, że znajomość języka angielskiego, jest realnym środkiem komunikacji w świecie i mogą z tego czerpać wiele satysfakcji. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały także swoje zainteresowania grając na trąbce ( Jagoda Skiba ) oraz gitarze( Hanna Maruszak) co szczególnie spodobało się naszym kolegom i koleżankom z Hiszpanii. Uczniowie obu szkół, chociaż na początku, nieco stremowani, byli bardzo zadowoleni ze spotkania pokazując swój entuzjazm i wielką radość.

,,Skarby naszej Ziemi '' to innowacja pedagogiczna ponieważ rozwija wszechstronną wiedzę i umiejętności uczniów z wielu przedmiotów ( język angielski, informatyka, sztuka, historia, przyroda, geografia, elementy kulturoznawcze, treści wychowawcze ) korzystając z nowych sposobów nauczania tj. platforma zrzeszająca szkoły na całym świecie eTwinning, narzędzia TIK t.j.: prezi, genially, postermywall, canva, quizzes, kahoot itp. Dzięki takim narzędziom nauczane treści są realizowane w praktyce a uczniowie uczą się o wiele więcej.

Realizacja przedsięwzięcia nie udałaby się gdyby nie wsparcie pana Wojciecha Lewandowskiego, który czuwał nad techniczną realizacją spotkania oraz nad uwiecznieniem wydarzenia na zdjęciach. W spotkaniu jako obserwator uczestniczyła także pani Marzena Gęśla, nauczyciel języka polskiego.

Nasza konferencja nie była jednorazowym wydarzeniem ale początkiem tego typu spotkań. Mam nadzieję, że dzięki takim działaniom nasi uczniowie poszerzą swoje horyzonty, rozwiną się ich zainteresowania i pasje a język angielski stanie się dla nich zwyczajnym sposobem komunikacji w świecie.

Marzena Kałuża wychowawca klasy IV b

autor innowacji

Wideokonferencj...
Wideokonferencj...
Wideokonferencj...
Wideokonferencj...
Wideokonferencj...
Wideokonferencj...
Wideokonferencj...
Wideokonferencj...
Wideokonferencj...
Wideokonferencj...

© 2020 Zespół Szkół w Krasnobrodzie