W marcu uczestnicy zajęć zgłębiali tajniki pracy kucharza. Dzięki uprzejmości  kierownictwa Centrum Szkolenia i Rekreacji „Energetyk” w Krasnobrodzie uczniowie mogli obserwować pracę w kuchni. Poznali wyposażenie kuchni, zasady obowiązujące podczas przygotowywania posiłków oraz uczestniczyli w przygotowaniu surówki, którą potem mogli spróbować.

Uczniowie klas siódmych w ramach zajęć przystąpili do programu „Akademia Uwielbiam” . Mogli dzięki niemu uzyskać przydatną wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia i zasad racjonalnego odżywiania. „Akademia Uwielbiam” pozwoliła także na poznanie właściwych zachowań związanych z niemarnowaniem żywności i doceniania wartości wspólnych posiłków i ich przygotowywania. Uczniowie mogli wspólnie przygotowywać posiłki i wziąć udział w konkursie. Jako prace konkursową uczniowie klasy 7 a przygotowali kolorowe naleśniki z nadzieniem warzywno-mięsnym, którym nadali oryginalną nazwę  „Trzej muszkieterowie. Niestety w związku z odwołaniem zajęć w szkole klasa 7b nie zdążyła przygotować swojej potrawy.

W trakcie nauki zdalnej uczniowie zapoznali się z zasadami savoir-vivre podczas posiłków oraz regułami nakrywania stołu. Dowiedzieli się jakie substancje dodawane są do żywności i poznali ich szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka. Korzystając z doświadczenia dietetyków poznali zasady wybierania i kupowania zdrowej żywności. Mogli obejrzeć wiele ciekawych filmów dotyczących właściwego doboru produktów żywnościowych i zasad przygotowywania zdrowych posiłków.

Joanna Burda

Realizacja inno...
Realizacja inno...
Realizacja inno...
Realizacja inno...
Realizacja inno...
Realizacja inno...
Realizacja inno...
Realizacja inno...