22 listopada klasa 7 b odbyła niecodzienną wyprawę do znanego nam wszystkim pobliskiego miasta Zamościa. Chociaż miasto jest wszystkim znane, to jednak niewielu naszych uczniów wie jak wielkie tajemnice kryje.

Dzięki tej wycieczce, która jest kolejnym etapem realizacji projektu klasowego: Skarby Naszej Ziemi, uczniowie mogli dowiedzieć się: dlaczego Zamość nazywany jest twierdzą niezdobytą, dlaczego zwany jest też Padwą Północy jak też miastem idealnym, kim był Jan Zamoyski i jak wiele zawdzięczamy jego osobie. Spacerując po uliczkach Starego Miasta, zwiedzając zamojski Arsenał, Katedrę Zamojską, spacerując szklakiem podziemnym Bastionu 7 słuchaliśmy historii pięknej ale i bardzo trudnej. Niebywałą atrakcją był wystrzał z prawdziwej armaty. To była udana wyprawa, chociaż od listopadowego ziąbu marzły nam nie tylko nosy. Już nie możemy doczekać się kolejnego etapu odkrywania skarbów naszego pięknego regionu.

Marzena Kałuża
Wychowawca klasy 7 b

Wycieczka do Za...
Wycieczka do Za...
Wycieczka do Za...
Wycieczka do Za...
Wycieczka do Za...
Wycieczka do Za...
Wycieczka do Za...
Wycieczka do Za...