Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11 foto12 foto13 foto14

Zespół Szkół w Krasnobrodzie

22 - 440 Krasnobród, ul. Lelewela 37

Dnia 11 grudnia 2019 r. uczniowie klas VII b oraz VIII a i b udali się do Zamościa na spektakl teatralny pt. ,,Kamienie na szaniec” w wykonaniu młodych aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Przedstawienie na podstawie książki Aleksandra Kamińskiego o tym samym tytule ukazywało we wzruszający sposób dzieje młodych ludzi sprzed okresu wojny, podczas walki z hitlerowskim okupantem, a następnie moment oddania życia za Ojczyznę. Niezłomność, lojalność, koleżeństwo, jak również męstwo, czy odwaga w obliczu wroga to cechy, które i dziś powinny stanowić wzór do naśladowania dla współczesnej młodzieży, która w szaleńczym tempie życia i stechnicyzowanym społeczeństwie nierzadko zapomina o tym co najważniejsze, za co niegdyś młodzież oddawała życie.

Uczniowie VIII a

© 2020 Zespół Szkół w Krasnobrodzie