Dnia 5 marca 2020 roku uczniowie klas VIII oraz I i II liceum z inicjatywy nauczycielki historii pani Małgorzaty Sawulskiej odwiedzili niemiecki obóz zagłady w Bełżcu w ramach Europejskiego Dnia Pamięci o Sprawiedliwych.

Główny cel wyjazdu młodzieży to docenienie, że żyjemy w Polsce – wolnym kraju. Uczniowie mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat historii naszego regionu oraz poznać tragedię zwykłych ludzi. Muzealna lekcja „Sprawiedliwi wśród narodów świata – opowieść o Helenie Podgórskiej” była bardzo ciekawa ale też emocjonująca. Z przewodnikiem zwiedziliśmy teren byłego niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu i ekspozycję muzealną. Wywarła na nas ogromne wrażenie, nie myśleliśmy, że tak będziemy przeżywać losy więźniów obozu i okolicznej ludności.
Wyjazd był bardzo ciekawy i edukacyjny. Pokazał nam jak II wojna światowa wpłynęła na losy ludzi.


Sandra Łach uczennica kl VIII b