Klasa IV a rozpoczęła innowację pedagogiczną „Sportowa przygoda, czyli jak aktywnie spędzać czas”. Innowacja polega na tym, że co dwa miesiące podejmujemy próbę uczestnictwa w różnych aktywnościach fizycznych.

Uczniowie klas 7a i 6 b wzięli udział w projekcie Lekcja o Funduszach Europejskich VIII. Tematem projektu były zmiany klimatyczne i sposoby przeciwdziałania im. Na lekcjach biologii oraz wychowania do życia w rodzinie uczniowie zapoznali się ze skutkami zmian klimatycznych na podstawie komiksu przygotowanego do projektu oraz filmu zrealizowanego z funduszy Unii Europejskiej.

 Co się dzieje, gdy nie słyszymy? Jak możemy pomóc osobie z wadą słuchu? Na te pytania odpowiadali uczniowie z klasy IVa podczas zajęć przeprowadzonych w ramach Ogólnopolskiej akcji Kocham Słyszeć.

 Podczas wycieczki do Lublina uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowej akcji "Przerwa na czytanie". Jest ona organizowana w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

25 października klas IV, V, VI brały udział w wycieczce na lotnisko w Świdniku. Większość uczniów po raz pierwszy była na lotnisku i widziała z bliska startujący samolot, pierwszy raz rozmawiała z pilotem, po raz pierwszy w życiu jechała pociągiem (ze Świdnika do Lublina). W Lublinie najbardziej oczekiwana była wizyta w parku trampolin.