Jak co roku, w połowie czerwca, uczniowie naszej szkoły realizują projekt z języka polskiego pod nazwą „Tydzień lektury szkolnej”. Udają się wówczas do klas młodszych i podczas spotkania zapoznają uczniów z lekturami, które będą omawiać w kolejnym roku szkolnym.

🌞1 i 2 czerwca uczniowie klasy I LO i 8 b brali udział w pieszym rajdzie po Roztoczu Środkowym. 🚶🚶‍♀️Rajd przebiegał trasą: Zwierzyniec – Sochy – Florianka – Górecko Stare (nocleg) – Górecko Kościelne – Tarnowola – Józefów. Po dojechaniu busem do Zwierzyńca odwiedziliśmy park z kamieniem upamiętniającym nalot szarańczy w 1711 roku i kościół na wodzie. Po wspinaczce na Bukową Górę dotarliśmy do Soch, dokładnie w 80 rocznicę pacyfikacji wsi przez Niemców.

1 czerwca uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych mieli możliwość obejrzenia działań strażaków podczas ratowania osoby tonącej. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnobrodzie zaprezentowali w jaki sposób należy wydobyć osobę tonącą z wody oraz jak udzielić jej pierwszej pomocy.

W naszej szkole klasy czwarte wzięły udział w konkursie: „Dyktando matematyczne”.
W trakcie trwania konkursu uczestnicy wykazali się ogromną determinacją i zaangażowaniem.
Wszyscy uczniowie otrzymali imponujące wyniki.

Kończąc już przemierzanie naszej pięknej roztoczańskiej ziemi wybraliśmy się do Suśca. W rezerwacie ,,Szumy nad Tanwią ‘’ przeszliśmy uroczym leśnym szlakiem podziwiając wijącą się w wąwozach i dolinach rzekę Tanew, którą urozmaicają przepiękne progi skalne tworzące wodospady nazywane popularnie Szumami.