Zapraszamy do udziału w konkursie „Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości”, który odbędzie się wyłącznie przez Internet.

www.dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Ideą akcji jest wykazanie się znajomością języka polskiego oraz zebranie środków na cel charytatywny. Za każde napisane dyktando organizator przekaże 1 zł, maksymalnie 10 000 zł na wybrany cel charytatywny. W dniach 13-15 listopada odbędzie się głosowanie, na który cel zostanie przekazana pomoc. Nagrodę pieniężną otrzyma organizacja, która zdobędzie najwięcej głosów.

Fundacja Świętego Mikołaja zgłosiła cel charytatywny: „Stypendia św. Mikołaja”. Zachęcamy Państwa, aby namówić uczniów do udziału w dyktandzie, a następnie głosować na „Stypendia św. Mikołaja”. Jeśli otrzymamy największą liczbę głosów to otrzymamy nagrodę finansową, całość rozdystrybuujemy na subkonta szkolne według proporcji ilości zebranych przez szkoły punktów (szkoła musi zebrać minimum 100 pkt.)

Fundacja przydzieli środki na podstawie przesłanych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. dyplomów uczestników. Każdy uczestnik dyktanda otrzyma mailowo dyplom z uzyskanym wynikiem.

Aby wziąć udział w Dyktandzie, należy:

- zarejestrować się na serwisie https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

- kliknąć „Zapisz się do konkursu”

- zapisy już trwają, a zakończą się 11 listopada 2020 r.

- 11 listopada 2020 r. na stronie www.dyktanda.pl będą dostępne dyktanda na Święto Niepodległości dla różnych grup wiekowych. Każde dyktando będzie o określonej wcześniej godzinie.

- tylko osoby, które napiszą Dyktando na Święto Niepodległości, będą mogły zagłosować na wybrany przez siebie cel charytatywny.

- osoby, które napiszą dyktando najlepiej w swojej kategorii wiekowej, otrzymają więcej punktów i w ten sposób będą miały większy wpływ na to, który cel społeczny wygra środki finansowe. Np: 1 miejsce w danej kategorii wiekowej - 100 głosów // 11 i dalsze miejsce w danej kategorii wiekowej - 1 głos

- 13-15 listopada 2020 r. - głosowanie na wybrany cel charytatywny -> uczniowie wskazują "Stypendia św. Mikołaja"

Oczywiście, nie są to pewne pieniądze. Wydaje nam się jednak, że warto spróbować. Szkół w programie Stypendia św. Mikołaja jest ponad 300, w każdej kilkaset uczniów. Jeżeli każdy weźmie udział w dyktandzie to mamy szansę na zebranie dodatkowych środków na stypendia bez wychodzenia z domów. Uczniom udział w konkursie na pewno też się przyda :)