Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Zespół Szkół w Krasnobrodzie

22 - 440 Krasnobród, ul. Lelewela 37

„Powietrze czyste masz, jeśli o nie dbasz” – pod takim hasłem 26 kwietnia odbył się w naszej szkole finał XIV edycji Międzyszkolnego Turnieju Ekologicznego.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w Józefowie, Kaczórkach, Majdanie Nepryskim, Majdanie Wielkim, Suchowoli i Krasnobrodzie. Uczniowie rywalizowali ze sobą podzieleni na zespoły w dwu kategoriach - klas V i VI oraz klas VII i VIII. W poszczególnych konkurencjach sprawdzana była wiedza uczniów dotycząca właściwości powietrza, zanieczyszczeń naturalnych i antropogenicznych, ich wpływu na przyrodę i zdrowie człowieka, a także sposobów ochrony powietrza przed zanieczyszczeniem. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się również z trudnymi zadaniami dotyczącymi procesów zachodzących w atmosferze takich jak smog, kwaśne deszcze, dziura ozonowa i efekt cieplarniany. Wiele emocji wzbudziły konkurencje sprawnościowe - nadmuchiwanie balonów na czas oraz ściganie się na torze przeszkód.

W kategorii klas V – VI I miejsce wywalczyła nasza szkoła, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Suchowoli, III miejsce ex aequo Szkoła Podstawowa w Majdanie Wielkim wraz ze Szkołą Podstawową w Majdanie Nepryskim, IV miejsce Szkoła Podstawowa w Józefowie i V miejsce Szkoła Podstawowa w Kaczórkach. Natomiast wśród klas VII – VIII bezkonkurencyjna okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kaczórkach zajmując I miejsce, II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim, III miejsce Szkoła Podstawowa w Suchowoli, IV miejsce Szkoła Podstawowa w Józefowie, V miejsce Szkoła Podstawowa w Krasnobrodzie i VI miejsce Szkoła Podstawowa w Majdanie Wielkim.

Dziękujemy serdecznie dyrekcji Zespołu Szkół w Krasnobrodzie za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników konkursu. Każda szkoła otrzymała również sadzonkę skrzydłokwiatu, który postawiony w sali lekcyjnej poprawia jakość powietrza.

Organizator konkursu – Joanna Burda

© 2019 Zespół Szkół w Krasnobrodzie