Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11 foto12 foto13 foto14

Zespół Szkół w Krasnobrodzie

22 - 440 Krasnobród, ul. Lelewela 37

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w tym roku odbyły się zgodnie z planem i jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W trzech szkołach naszej gminy znalazło się 115 chętnych uczniów, którzy próbowali swoich sił pisząc testy, aby zakwalifikować się do szczebla gminnego. Eliminacje gminne odbyły się 6 marca w Zespole Szkół w Krasnobrodzie. Tak jak w ubiegłych latach, dla uczestników przygotowane zostały pokazy specjalistycznego sprzętu ratowniczego. O swojej pracy opowiadali strażacy Paweł Sachajko i Grzegorz Ratyna. Turniej przebiegał w trzech kategoriach wiekowych, spośród 27 uczestników w rozgrywkach finałowych zwyciężyli:

W kategorii klasy IV-VI SP

I miejsce - Paweł Bukała - ZS w Krasnobrodzie

II miejsce – Daniel Borek - SP w Majdanie Wielkim

III miejsce – Jakub Hajdamaszek – SP w Kaczórkach

IV miejsce – Maciej Dziura - SP w Majdanie Wielkim

V miejsce – Kacper Dziura - SP w Majdanie Wielkim

W kategorii klasy VII – VIII SP

I miejsce – Aleksandra Dziura - ZS w Krasnobrodzie

II miejsce – Cezary Litwin - SP w Majdanie Wielkim

III miejsce – Martyna Głąb – SP w Kaczórkach

IV miejsce – Wiktoria Fila - SP w Kaczórkach

V miejsce – Julia Mokrzycka - ZS w Krasnobrodzie

W kategorii szkoły ponadpodstawowe

I miejsce – Gabriela Wołowiec - ZS w Krasnobrodzie

II miejsce – Bartłomiej Gałan - ZS w Krasnobrodzie

III miejsce – Alan Cisek – ZS w Krasnobrodzi

IV miejsce – Eryk Greszta - ZS w Krasnobrodzie

V miejsce – Mateusz Gromek - ZS w Krasnobrodzie

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Krasnobrodu. Ola, Gabrysia i Paweł mieli reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych, termin już był wyznaczony i trwały intensywne przygotowania, stało się jednak inaczej. Z uwagi na zamknięcie szkół i sytuację epidemiologiczną, nie udało nam się zrealizować tego zamierzenia i czekamy na nowy termin etapu powiatowego. Zostały zawieszone również przygotowania do gminnego konkursu plastycznego, który miał być przesłany do Komendy Głównej PSP w Warszawie. Ze względu na zmiany, którym nie mogliśmy sprostać w związku z kwarantanną, o dalszych losach tego konkursu będziemy informowali na stronie internetowej Zespołu Szkół.

Halina Gontarz - koordynator

© 2020 Zespół Szkół w Krasnobrodzie