Grudzień to jeden z najbardziej oczekiwanych przez nas miesięcy. W tym to czasie świętujemy najpiękniejszą prawdę dla każdego z nas: Bóg stał się człowiekiem i przyszedł do nas jako małe dzieciątko.

Na całym świecie ten okres to czas szczególny. W tym roku przyszło nam świętować przyjście Pana w trudnych warunkach. Niejedna rodzina i wspólnota doświadczyła smutnych dni choroby, a często także odejścia swoich bliskich. Mimo towarzyszącej niepewności a czasami nawet lęku o nasze zdrowie, życie a także smutku spowodowanego brakiem możliwości spotykania się, składania sobie życzeń chcemy zapalić Światło Nadziei, które dał nam Chrystus przychodzący na Ziemię. Dlatego też klasa 5 b a także kilka osób z klasy 4 a bierze udział w świątecznym przedsięwzięciu jakim jest polsko- hiszpański projekt eTwinning: Celebrating Christmas! W projekcie tym dzielimy się naszymi pięknymi świątecznymi zwyczajami: przepisami na potrawy, dekoracjami, kolędami i życzeniami. To sposób na odkrycie piękna i głębi naszych zwyczajów a także na poznanie tradycji świątecznych innych krajów europejskich. Uczniowie nasi mogą też dzięki takim przedsięwzięciom komunikować się w języku angielskim co jest najważniejszym celem nauki tego języka. Uczniowie mogą też pisać do siebie na platformie TWINSPACE. To już drugi projekt , który klasa 5 b realizuje ze szkołą w Herrera w Hiszpanii. Projekt trwa od 9 grudnia do 7 stycznia. Efektem projektu będzie wirtualna tablica zapełniana świątecznymi wspaniałościami przez uczniów z rodzinami z obu szkół.

Mamy nadzieję, że ten projekt przyniesie nam dużo radości. Chociaż kontaktujemy się jedynie przez Internet trzeba nam zawsze pamiętać że po drugiej stronie ekranu jest OSOBA, która myśli i czuje, ma zainteresowania i pasje, i tak jak każdy z nas jest potrzebuje drugiego człowieka by dzielić się tym co ma.

Marzena Kałuża
wychowawca klasy 5b