W roku szkolnym 2021/2022 najstarsze grupy przedszkolne po raz kolejny przystąpiły do projektu „Czyste powietrze wokół nas”. Jest to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej, który opracowany został przez Główny Inspektorat Sanitarny.

10 czerwca dzieci z grup „Pszczółki” i „Misie” wybrały się na wycieczkę do „Wioski Przygody Frajda” w Bliżowie. Dla wszystkich przedszkolaków wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia.

6 czerwca grupa 0 b świętowała Dzień Rodziny u Państwa Joanny i Ernesta Pirogów. Moc atrakcji spowodował, że wszyscy bawili się wyśmienicie. Konkurencje sportowe, bańki mydlane, zabawy integracyjne, które zaproponowała pani animatorka, sprawiły, że dzieci były zachwycone.

 6 czerwca wizytę w Bibliotece Publicznej w Krasnobrodzie złożyły dzieci z grupy przedszkolnej 0”c” Jeżyki. Czekał tam na nich niezwykły gość, który przygotował prawdziwie zaskakującą niespodziankę. Gościem tym była Pani Anna Dalecka z „Zielonej Zagrody” w Bondyrzu.

W dniu 7 czerwca grupę „Biedronki” odwiedził trener piłki nożnej pan Marek Margol, tata Dawidka i Laury. Przedszkolaki dowiedziały się o różnych odmianach i sposobach gry w „nogę”, różnych rodzajach piłek wykorzystywanych do gry oraz o zdrowych nawykach żywieniowych.