24 czerwca dzieci z grupy przedszkolnej "Biedronki" korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrały się na wycieczkę. Przedszkolaki odwiedziły Urząd Miejski w Krasnobrodzie, gdzie spotkały się z Panem, Burmistrzem Kazimierzem Misztalem. Była to świetna okazja, aby porozmawiać z Panem Burmistrzem o jego pracy, planach wakacyjnych oraz o tym, jak ważne jest pomaganie innym.

Z okazji zbliżającego się końca roku szkolnego w Przedszkolu Samorządowym w Krasnobrodzie odbyła się niezwykła impreza, w której udział wzięły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Zaraz po śniadaniu na boisku szkolnym czekały na nich liczne niespodzianki.

22 czerwca dzieci z grupy 0 "b" odwiedziły Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu. Dzieci miały okazje poznać egzotyczne zwierzęta i obserwować ich zachowania. Oglądały tablice tematyczne na  ścieżkach dydaktycznych. Zamojskie zoo jest w rozbudowie. Z myślą o najmłodszych gościach powstał nowoczesny plac zabaw z nawierzchnią zapewniającą bezpieczną zabawę jego użytkownikom. Mamy nadzieję, że nasze dzieci wrócą tam w czasie wakacji, aby miło spędzić czas z rodziną.

 

W dniu 22 czerwca grupa 0 a z naszego przedszkola uczestniczyła w wycieczce pieszej do Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej. Dzieci oglądały stare sprzęty domowe i narzędzia pracy, skamieniałości roślin i zwierząt oraz pamiątki przekazane przez rodziny garncarzy krasnobrodzkich.

W II półroczu w naszych "zerówkach" realizowany był program edukacyjny dla przedszkolaków- „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Głównym jego celem było kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi. Podczas spacerów dzieci nabyły umiejętność rozpoznawania różnych źródeł dymów. Szczególną uwagę dzieci skierowano na dym papierosowy, a dokładniej na wykształcenie wrażliwości dzieci na jego szkodliwość.