Korzystając z pięknej jesiennej pogody grupa „Biedronki” udała się do ogrodu warzywnego pani Wiesławy Dąbrowskiej. Dzieci rozpoznawały drzewa i krzewy owocowe, oglądały grządki oraz nazywały warzywa. Odgadywały również nazwy roślin, rozpoznając je po zapachu.

4 października grupa 0 b wybrała się do zamojskiego Zoo. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej.

W odpowiedzi na apel p. Joanny Burdy, dzieci z grupy 0 b bardzo aktywnie włączyły się do akcji „Segregujesz-Zyskujesz”. Z wielką radością, ale i dumą niosły swoje posegregowane odpady na miejsce zbiórki.

Grupy "Misie" i "Pszczółki" odwiedziły w ostatnim czasie regionalne Muzeum Wieńców dożynkowych. Dzieci miały okazję podziwiać eksponaty tworzone tradycyjnie co roku przez mieszkańców okolicznych wsi.

Dzień Chłopaka - z tej okazji dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów słodki poczęstunek, życzenia i wręczyły upominki. Było mnóstwo dobrej zabawy i radości. Wszystkim chłopcom składano serdeczne życzenia.