18 stycznia jest uznawany za Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Tego niezwykle przyjaznego, ale nieco niezdarnego puchatego misia, kochającego miód, znają i uwielbiają dzieci na całym świecie. Nasze przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami postanowiły uczcić ten dzień i poświętować wspólnie z Kubusiem Puchatkiem. Cały dzień był pełen atrakcji, a uśmiech zagościł na buzi każdego przedszkolaka.

Dzień Popcornu to kolejny radosny powód do świętowania. W trakcie zajęć dzieci odkryły, jak z małego ziarenka powstaje tak znana i popularna przekąska. Miały również okazję spróbować popcornu podczas seansu kinowego. Jak się okazało, można go używać nie tylko do jedzenia, ale też do zabawy i wykonania prac plastycznych.

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię — radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń, wspólnego kolędowania.

Nasze przedszkolaki biorą udział w różnych konkursach plastycznych organizowanych przez instytucje zewnętrzne. W ostatnim czasie 2 dziewczynki zajęły wysokie miejsce w ogólnopolskich konkursach i otrzymały nagrody, które zapewne będą dla nich motywacją do podejmowania dalszej aktywności w tym zakresie.

Ponieważ już wkrótce święta w grupach przedszkolnych dzieci poznawały bożonarodzeniowe tradycje. Ubrały choinkę,  upiekły i ozdobiły pierniczki. Praca była zajmująca, pierniczki wyglądały smacznie, dlatego głównie te nieozdobione powędrowały z dziećmi do domów. A te ozdobione? Zniknęły! Taka MAGIA ŚWIĄT...