Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11 foto12 foto13 foto14

Zespół Szkół w Krasnobrodzie

22 - 440 Krasnobród, ul. Lelewela 37

Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia sprawia, iż szczególnie potrzebujemy bliskości drugiego człowieka. We wtorek, 10 grudnia doszło do wyjątkowego spotkania. Grupy „Pszczółki”, „Krasnale”, „Słoneczka” odwiedzili niezwykli goście – podopieczni Dziennego Domu „Senior +” w Krasnobrodzie.

Dzieci z grupy „Pszczółki” powitały gości śpiewem kolęd i otrzymały od uczestników Domu „Senior +” drobne upominki. Przedszkolaki z grup „Krasnale” i „Słoneczka” wykonali wspólnie z seniorami kartki bożonarodzeniowe. Spotkania z seniorami pozwalają dzieciom nawiązać relacje z osobami starszymi, dostrzec ich potencjał, docenić ich twórczość i kreatywność. Z kolei seniorzy mają możliwość podzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem i kompetencjami. I nie czuć się zagubionymi i osamotnionymi w dzisiejszym, pędzącym świecie. Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom. Mamy nadzieję, że to początek pięknej przyjaźni między przedszkolakami, a seniorami.

Karolina Bukała

Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...
Spotkanie przed...

© 2020 Zespół Szkół w Krasnobrodzie