Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11 foto12 foto13 foto14

Zespół Szkół w Krasnobrodzie

22 - 440 Krasnobród, ul. Lelewela 37

Chcąc wzbogacić wiedzę i umiejętności przedszkolaków z grupy „Misie”, „Motylki” i „Pszczółki” dotyczących higieny jamy ustnej postanowiliśmy świętować „Dzień Dentysty”.

Dnia 5 marca przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Najpierw dzieci obejrzały prezentacje multimedialną nt. „Jak dbać o zęby” oraz bajkę edukacyjną „Oj, jak mnie boli ząb”. Następnie mogły wykazać się swoimi umiejętnościami praktycznymi w łazience. Dzieci po kolei myły ząbki przestrzegając ustalonych etapów. Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbanie o higienę jamy ustnej, ale również niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa.

Angelika Nowak

„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...
„Żeby zdrowe zę...

 

© 2020 Zespół Szkół w Krasnobrodzie