Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11 foto12 foto13 foto14

Zespół Szkół w Krasnobrodzie

22 - 440 Krasnobród, ul. Lelewela 37

5 marca obchodzony był dzień dentysty. Przedszkolaki z grupy "Smerfy" wiedzą doskonale jak należy dbać o zęby aby były zdrowe. Jednakże, dla niektórych dzieci była to dobra okazja do przypomnienia sobie pewnych wiadomości.

Na początku dzieci wysłuchały opowiadania pt. "O Jurku, którego bolał ząb", z którego dowiedziały się o konieczności dbania o prawidłową higienę jamy ustnej, o codziennym myciu zębów oraz nie jedzeniu zbyt dużej ilości słodyczy. Następnie dzieci poznały sylwety zdrowego i chorego zęba. Dopasowały obrazki warzyw, owoców, nabiału i słodyczy uzasadniając, które z podanych produktów są dobre dla naszych zębów, a które nie. Na koniec przedszkolaki utrwalały umiejętność porównywania liczebności zbiorów, używając określeń: tyle samo, więcej, mniej na podstawie obrazka przedstawiającego otwarte usta oraz białych zębów.

Marzena Pasieczna

Dzień Dentysty
Dzień Dentysty
Dzień Dentysty
Dzień Dentysty
Dzień Dentysty
Dzień Dentysty
Dzień Dentysty
Dzień Dentysty
Dzień Dentysty
Dzień Dentysty
Dzień Dentysty

© 2020 Zespół Szkół w Krasnobrodzie