16 kwietnia br. w naszym liceum odbył się dzień otwarty. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych w Kaczórkach i Łuszczaczu wraz z dyrektorami oraz uczniowie klasy VIII A i VIII B ZS w Krasnobrodzie.

Imprezę rozpoczęła Pani dyrektor Elżbieta Działa, która serdecznie powitała przybyłych gości, uczniów oraz wszystkich obecnych. Życzyła owocnego spędzenia czasu. Zwróciła uwagę na to, że Krasnobród to miasto przyjazne i serdeczne. Proponowała uczniom, aby spojrzeli na niedaleką przyszłość i dostrzegli, że duże miasto nie zawsze oznacza duże możliwości rozwoju. Zauważyła, że celem dorastającej młodzieży jest nauka i zdobywanie doświadczenia. Prawdziwe życie zaczyna się dopiero na studiach. Nasza szkoła gwarantuje pełny rozwój, możliwość zdobywania wiedzy i przygotowanie do kolejnego etapu kształcenia, jakim są studia. Pani dyrektor życzyła przyjemnych wrażeń, mądrych życiowych decyzji oraz zaprosiła do naszego liceum.

Następnie głos zabrali Pan Jarosław Jabłoński oraz Pani Katarzyna Łagowska – Skiba, którzy przedstawili prezentację dotyczącą bazy, oferty edukacyjnej naszego liceum, przybliżyli jego atuty. Nasza szkoła przygotowuje do matury i na studia. Panują w niej przyjacielskie relacje oraz przyjazna, spokojna atmosfera. Mało liczne klasy, fachowa opieka, znajomość środowiska, indywidualne podejście to kolejne atuty LO w Krasnobrodzie. Nowoczesna, w pełni wyposażona baza dydaktyczna i sportowa, bliskość miejsca zamieszkania, darmowy dojazd, współpraca z uczelniami wyższymi, wyjazdy na dni otwarte uczelni, a także wycieczki, wyjazdy, rajdy, spływy kajakowe – nasi uczniowie mają możliwości nauki, rozrywki, odpoczynku. Przygotowanie do matury, wsparcie, stypendia, w tym fundowane przez „Rodowitą” oraz pełne obiady (koszt 5 zł) stanowią atuty szkoły.

Każdy licealista ma szanse się wykazać, rozwijać swoje pasje i talenty. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych na wyższych szczeblach. Pan Jarosław Jabłoński poinformował, że niedawno odbyła się wystawa fotograficzna tegorocznego maturzysty – Dominika Gromka, którego prace można podziwiać na terenie szkoły. Nasi absolwenci odnoszą sukcesy na dalszych etapach kształcenia, studiują na prestiżowych uczelniach, z powodzeniem kończą wybrane przez siebie kierunki. Ich relacje, wspomnienia dotyczące nauki w LO w Krasnobrodzie, można obejrzeć na stronie szkoły. Następnie Pan Grzegorz Piwko przedstawił krótki film promocyjny nagrany przez Dominika Gromka z klasy IV liceum z udziałem uczniów naszej szkoły.

Głos zabrała Agnieszka – absolwentka, która edukację w Krasnobrodzie rozpoczęła od klasy zerowej, a zakończyła maturą. Obecnie studiuje inżynierię i udziela korepetycji. Podkreśliła, że sama ich nie potrzebowała, ponieważ szkoła umożliwiła jej indywidualny rozwój. Uczęszczała na dodatkowe zajęcia z fizyki, gdyż z tego przedmiotu planowała zdawać rozszerzenie, które specjalnie dla niej były prowadzone przez nauczyciela. Podobnie było z matematyką rozszerzoną, z której zajęcia odbywały się dla niewielkiej ilości osób pragnących zdawać ją na poziomie rozszerzonym. Dzięki nauce w liceum w Krasnobrodzie nasza absolwentka mogła liczyć nie tylko na indywidualne podejście do ucznia, rozwój, ale także miała mnóstwo czasu na rozwijanie pasji, nawiązywanie znajomości. Stypendium w kwocie 1200 zł miesięcznie od „Rodowitej” stanowi znaczne wsparcie dla studentów. Ponadto mają oni możliwość pracy w ww. zakładzie. Rodzinna atmosfera, zżyta klasa, dobry czas spędzony w naszym liceum, dobre wspomnienia sprawiają, że nasza absolwentka jest zadowolona i dumna z ukończenia LO w Krasnobrodzie.

Pan Jarosław Jabłoński podziękował Agnieszce za wystąpienie i podzielenie się swoją opinią, po czym poinformował uczniów, pod czyją opieką będą zwiedzać szkołę. Następnie uczniowie uczestniczyli w pokazach lekcji: chemii (prowadzonej przez Pana Grzegorza Piwko), fizyki (Pan Józef Wryszcz), biologii (Pani Joanna Burda) oraz w zajęciach w strefie rozszerzonej rzeczywistości i robotyki (Pan Wojciech Lewandowski). Korzystali z kawiarenki licealnej, w której jedli pyszne ciasta, pili kawę i herbatę. Wzięli również udział w rozgrywkach sportowych oraz ognisku. Dzień otwarty LO w Krasnobrodzie był pełen wrażeń, dobrej zabawy i bardzo udany. Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów klas VIII do nauki w naszej szkole.

Monika Potocka

Dzień otwarty L...
Dzień otwarty L...
Dzień otwarty L...
Dzień otwarty L...
Dzień otwarty L...
Dzień otwarty L...
Dzień otwarty L...
Dzień otwarty L...
Dzień otwarty L...
Dzień otwarty L...
Dzień otwarty L...
Dzień otwarty L...
Dzień otwarty L...
Dzień otwarty L...
Dzień otwarty L...
Dzień otwarty L...
Dzień otwarty L...