Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10 foto11 foto12 foto13 foto14

Zespół Szkół w Krasnobrodzie

22 - 440 Krasnobród, ul. Lelewela 37

Słoneczne niedzielne popołudnie w dniu 2 czerwca br. wielu uczniów naszej szkoły, ich rodziców, bliskich i znajomych zdecydowało się spędzić na terenie Zespołu Szkół w Krasnobrodzie. To tu odbyła się niezwykła impreza - Festyn Rodzinny. Świetna okazja, by razem bawić się, edukować i odpoczywać.

Festyn rozpoczął się o godzinie 1400 od powitania zgromadzonych licznie gości, na których czekało mnóstwo atrakcji. W trakcie całej imprezy na scenie odbywała się prezentacja talentów dzieci z krasnobrodzkiego przedszkola oraz uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Usłyszeliśmy przepiękne piosenki poświęcone mamom, tatusiom i całej rodzinie, utwory o tematyce ekologicznej, a także o miłości, wakacjach i innych ważnych dla dzieci sprawach.  Oprócz popisów wokalnych zaprezentowane zostały również utwory instrumentalne: utwór na trąbkę i utwór na gitarę. Mogliśmy także podziwiać uczniów naszej szkoły w układach gimnastycznych i pokazach tanecznych. Również dzieci uczęszczające na zajęcia Szkoły Tańca MYKA zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Czwartoklasiści wystąpili z inscenizacją baśni oraz legendy. Młodzież gimnazjalna i licealna dała minikoncert pod hasłem „Młodzież dla mamy”. W spektaklu „Tu i teraz” obejrzeliśmy członków grupy teatralnej MAŁE CO NIECO - uczestników warsztatów teatralnych, którzy pod kierownictwem p. Martyny Chodowskiej z Teatru Pantomimy KOMPARSOWIE z Lublina i Witalija Lubota – dyrektora Teatru Integracyjnego PAROSTKI z Kijowa przygotowali występ, będący efektem ich kilkudniowej pracy nad warsztatem aktorskim.

Wszyscy występujący na scenie młodzi artyści zaprezentowali się wspaniale. Warto, by i oni, i inni pamiętali o przesłaniu sztuki „Tu i teraz”: Nieważne, jaki mamy talent. Nieważne, czy mamy zdolności. Ważne jest to, żeby wszystko w życiu robić z sercem.

Najmłodsi goście Festynu Rodzinnego korzystali z takich atrakcji jak zabawy na zjeżdżalni bądź na trampolinie. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy oraz stylizacja fryzur (kolorowanie włosów, zaplatanie warkoczyków). Mnóstwo dzieci brało udział w zabawie puszczania baniek mydlanych. Wielu uczestników festynu skorzystało z możliwości zamówienia sobie zwierzaka z balonów oraz wykonania zabawnego zdjęcia w Fotobudce. Osoby chętne do przywdziania wyjątkowego stroju mogły skorzystać z okazji, jaką dają kule bumper ball do gry w bubble football.

Podczas całego festynu odbywały się rodzinne gry i zabawy sportowe, zabawy na świeżym powietrzu oraz gry stolikowe. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w takich konkurencjach jak m.in.: wyścigi w workach, bieg drwala, rzut kartą, katapulta (rzut piłką na ręczniku). Można także było zagrać w piłkę siatkową i w piłkę nożną lub w grę planszową. W strefie matematyki zorganizowano Niecodzienne zabawy matematyką, w których uczniowie rozwiązywali zagadki matematyczne.

W punkcie medycznym dokonywano pomiaru ciśnienia krwi i poziomu glukozy we krwi. Odbył się pokaz resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Można było dokładnie poznać i zbadać budowę ciała ludzkiego na prezentowanych modelach człowieka. Udzielano także porad dietetycznych.

Olbrzymią atrakcją był zaprezentowany przez miejscowych strażaków pokaz wydobywania rannych z samochodu uszkodzonego w wypadku. Niewątpliwie nie mniej atrakcyjne było oglądanie od środka samochodu policyjnego oraz przejażdżki samochodem straży pożarnej. Można było także podziwiać motocykle.

W trakcie festynu prowadzona była Loteria Fantowa, w której każdy los wygrywał. W finale imprezy rozlosowano dodatkowo 3 nagrody specjalne. Nagrodę główną stanowił rower. Drugą nagrodą był leżak, zaś trzecią – zestaw glazurniczy.

Odbył się też teleturniej FAMILIADA. Na festynie przeprowadzono także liczne konkursy: Konkurs piosenki anglojęzycznej, Konkurs robienia pompek oraz rodzinny konkurs Malowanie pianą mydlaną na prześcieradłach, którego tematem przewodnim była kwitnąca łąka. Tego dnia wręczono także nagrody i rozstrzygnięto konkursy zorganizowane wcześniej w naszej szkole w ramach obchodów Dni Europy: konkurs pisania dyktanda oraz konkurs na plakat przedstawiający wylosowaną przez klasę katedrę znajdującą się w Europie. Prace w obu konkursach należało zapisać w języku angielskim. Odbył  się również finał konkursu plastycznego pod hasłem „Moja rodzina, mój dom”. Wspaniałe rysunki przygotowane przez uczniów naszej szkoły można było podziwiać na wystawie pokonkursowej.

Zorganizowane były również stoiska firm spoza szkoły. Swoje stoisko miało Nadleśnictwo Zwierzyniec, którego pracownicy przygotowali dla dzieci mnóstwo niezwykle interesujących zadań związanych z ekologią, przyrodą. W stoisku sklepu Super Nitka można było nabyć różne kolorowe przedmioty takie jak: poduszki, torby na zakupy, maskotki, opaski itp. Przedstawicielka firmy AVON oferowała kosmetyki oraz środki czystości.

Przez cały czas trwania festynu czynna była Kawiarenka Liceum oraz działała strefa gastronomiczna, oferująca smakowite potrawy przygotowane przez rodziców, uczniów oraz pracowników naszej szkoły. W menu znalazł y się m.in. takie specjały jak bigos, pierogi ruskie, żurek, kiełbaska z grilla, hot-dogi, a ponadto olbrzymi wybór pieczywa (chleb własnego wypieku, kaszaki itp.), słodkości (ciastka, galaretki, desery, lody, racuchy, obwarzanki itp.), napojów (kawa, herbata, kompot, woda mineralna, woda z cytryną). Goście imprezy mogli też delektować się przepysznym tortem urodzinowym festynu.

Na zakończenie festynu odbyła się dyskoteka pod gwiazdami.

Cały dochód z Festynu Rodzinnego (prawie 13 tysięcy złotych) zostanie przekazany na potrzeby uczniów naszej szkoły, a dysponować uzyskanymi środkami będzie Rada Rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację Festynu Rodzinnego. Gorące podziękowania kierujemy do licznych sponsorów naszej imprezy plenerowej. Mamy nadzieję, że wszyscy goście festynu dobrze się bawili, a dzień 2 czerwca 2019 roku był dla nich niezapomnianym przeżyciem. Do zobaczenia za rok!

 Grażyna Nowosad

Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...
Festyn rodzinny...

 

© 2019 Zespół Szkół w Krasnobrodzie