Uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, Zakopanego, Wadowic i Wieliczki. Program był bardzo bogaty dzięki dofinasowaniu w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.
 

Wyruszaliśmy bardzo wcześnie rano i szczęśliwie dotarliśmy do Krakowa. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zasiadaliśmy w ławach profesorskich, oglądaliśmy najcenniejsze skarby uniwersyteckie. Wielu z nas zachwycił Kraków – historyczny zespół miasta, z którym zapoznawała nas pani przewodnik.

Zobaczyliśmy m.in. Zamek królewski na Wawelu, zwiedziliśmy Katedrę p.w. św. Wacława i św. Stanisława biskupa - nekropolię królów polskich, średniowieczny Rynek, Sukiennice i wiele innych zabytków architektonicznych. Historyczny zespół urbanistyczno-architektoniczny Krakowa dla wielu uczestników wycieczki był najciekawszym punktem naszego wyjazdu.

Kolejny dzień to niejednokrotnie pierwsze spotkanie naszych uczniów z górami i Zakopanem. Przy słonecznej pogodzie widok z Gubałówki na Tatry był niezwykle piękny. W Jaszczurówce zwiedziliśmy kaplicę - jedno z klasycznych dzieł stylu zakopiańskiego, zaprojektowane przez Stanisława Witkiewicza. Przewodnik zaprowadził uczniów do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach oraz na cmentarz na Pęksowym Brzysku. Poznawaliśmy styl zakopiański, spacerując po ulicach z zabytkowymi willami i zwiedziliśmy Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma. Oczywiście byliśmy przy Wielkiej Krokwi, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć skoki treningowe. Po intensywnym dniu wszyscy chętnie wracali na noclegi i chętnie się integrowali.

Wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Wadowic i jako pierwsi tego dnia zwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Byliśmy w kościele, do którego chodził Karol Wojtyła. Pusty rynek, poranna cisza udzieliła się uczniom. W ciszy, skupieniu zwiedzali miejsca tak bliskie Patronowi naszego liceum.

Ostatniego dnia byliśmy w Kopalni soli „Wieliczka”. Uczniowie chętnie słuchali informacji skąd się wzięła sól w Wieliczce, jak ją wydobywano i jak pracowali górnicy. Na koniec zwiedziliśmy Muzeum Żup Krakowskich, które mieści się w nieczynnej części jednej z najstarszych na świecie kopalni soli kamiennej. Muzeum prezentuje historię górnictwa soli, rozwój techniki kopalnianej, dzieje przemysłu solnego i historię miasta Wieliczka.

Każdego dnia znalazł się czas na zakup pamiątek, chwilę relaksu w ciekawych miejscach.

Czas szybko minął. Zmęczeni, ale i pełni wrażeń wróciliśmy do Krasnobrodu.

Uczniowie gromkimi brawami za opiekę podziękowali nauczycielom pani Małgorzacie Korzeniowskiej, panu Jarosławowi Jabłońskiemu oraz wychowawcom pani Marzenie Gęśli i panu Marcinowi Nowosadowi. Na wycieczkę pojechaliśmy z bardzo profesjonalnym biurem turystycznym Laguna Tour. Atmosfera podczas całej wycieczki była na tyle dobra, że uczniowie nie chcieli jeszcze wracać do domu. Nauczycielom miło było słuchać opinii, że nasi uczniowie tak z uwagą słuchali przewodników i potrafili się właściwie zachować i w muzeach i pensjonacie. Na następną wycieczkę wszyscy chętnie chcą jechać.?

Marzena Gęśla

Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...
Październikowa ...