Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Senatu. Dzięki zaproszeniu Senatora RP Jerzego Chróścikowskigo kolejny raz uczniowie naszej szkoły zwiedzili Senat RP, poznali strukturę i zasady działania tej instytucji oraz zasiedli na sali obrad Senatu.

Tym razem nie zasiedli w ławach Sejmu, a to ze względu na trwające obrady.

Kolejnym, ważnym punktem, była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Będąc tam, mogliśmy poruszać się w scenerii zniszczonej stolicy. Na własne oczy dostrzegaliśmy, jak wyglądał czas okupacji oraz przygotowania do wybuchu powstania, a także poznaliśmy historię godziny „W”. Widzieliśmy trudne życie codzienne w powstańczej Warszawie. Mogliśmy na własnej skórze przekonać się, jak wyglądała ewakuacja ze zniszczonego miasta prowadzona jedyną, względnie bezpieczną drogą, jaką były warszawskie kanały. Idąc aranżacją kanałów, w zupełnej ciemności i całkowitej ciszy, walczyliśmy ze strachem i swoimi słabościami. Było to dla nas bardzo trudne i emocjonujące przeżycie.

W Centrum Pieniądza NBP, zgłębiliśmy tajniki historii finansów Polski. Uczestnicy wycieczki stali się świadkami narodzin monety i banknotu, pierwszych banków, teorii ekonomicznych, obserwowaliśmy, jak powstaje pieniądz. Najwięcej emocji w Skarbcu wzbudza wyeksponowana sztaba złota ważąca 12,4 kg. Można ją dotknąć, a nawet spróbować podnieść.

Ostatni punkt zwiedzania pierwszego dnia to Stadion PGE Narodowy. Przewodnik oprowadził nas m.in. po strefie zawodniczej, pokazał pomieszczenia odnowy biologicznej, szatnię reprezentacji Polski, Press Room a także zapoznał z zakulisowymi ciekawostkami związanymi z przygotowaniami do meczów biało-czerwonych na PGE Narodowym.

Kolejnego dnia na Cmentarzu Powązkowskim, wśród majestatycznych nagrobków, oddaliśmy hołd bohaterom harcerzy Szarych Szeregów i uczciliśmy pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. To był czas skupienia i refleksji.

Mieliśmy również krótki i bardzo intensywny spacer po Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście.

Na zakończenie naszej podróży obejrzeliśmy spektakl pt. „Zemsta” w Och -Teatr. Gra aktorska Cezarego Żaka w roli Cześnika i Artura Barcisia jako Papkina wzbudziła najwięcej emocji.

Zmęczeni i pełni emocji wróciliśmy do domu. Cały czas opiekowały się nami panie: Renata Nowosielecka, Magdalena Antoniak i Marzena Gęśla.

Dziękujemy za niezapomnianą przygodę😊

Uczestnicy wycieczki z klas szóstych , siódmych i ósmych

Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...
Wycieczka do Wa...