ŚWIATOWY DZIEŃ KOSTKI RUBIKA

Obchodzony jest 17 kwietnia. Z tej okazji  nie wypada wobec tak bardzo popularnej zabawki logicznej przejść obojętnie.
Któż nie zna kostki Rubika? Zapewne jest w niejednym domu, wielu próbowało ją ułożyć i prawdopodobnie zrezygnowało. Łamigłówka ta ma fanów na całym świecie i nie ma się czemu dziwić, przy niej nie da się nudzić. Wiadomo, że zawsze można ją ułożyć, dlatego co jakiś czas niektórzy do niej  wracają i znów próbują.

 

Czy wiecie, że w piątek 12 marca było wspaniałe, niecodzienne święto?
Otóż obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Matematyki. Uczniowie z naszej szkoły pod opieką Pani Bożeny Wiatrzyk oraz Pani Renaty Koperwas wykonywali projekty koszulek na cześć „Królowej Nauk”. Zobaczcie jakie wspaniałe prace powstały.

W związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych  i niemożliwością zorganizowania kolejnego Międzyszkolnego Biegu Tropem Wilczym ani też tradycyjnej akademii proponujemy społeczności szkolnej konkurs na prezentację multimedialną i krótką lekcję historii.

 Na początku marca grupa uczniów z kl.6 a i 7b na platformie eTwinning przystąpiła do realizacji projektu „Odczarować matematykę”.
Głównym założeniem projektu jest znalezienie kreatywnych i inspirujących sposobów na polubienie matematyki przez uczniów.

Uczniowie klasy IV B zrealizowali pierwszy moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Emocja". Na godzinie wychowawczej mieli za zadanie pokazać graficznie kreatywność. Wykazali się pomysłowością i zdolnościami plastycznymi. Stwierdzili, że kreatywność zaczyna się w naszej głowie i każdy z nas ją inaczej interpretuje. Tak jak tęcza ma wiele kolorów, tak my widzimy świat w różnych barwach i to połączenie naszych indywidualności daje wspaniałe efekty. To dopiero początek naszej przygody z projektem i mamy nadzieję, że kolejne moduły będą równie inspirujące dla uczniów.