Uczniowie klas IV a i IV b 18.06.2021r. pojechali na wycieczkę do Chełma. Zwiedzanie miasta rozpoczęli od kopalni kredy. Miejsce  jest  znane z tego, że pojawia się tam słynny duch Bieluch. Prawie wszyscy oczekiwali na to spotkanie z wielkim niepokojem. Czekali, wypatrywali, wołali i … niestety nie pojawił się postrach kopalni. Mimo wszystko było sporo emocji w poznawaniu historii miasta pod ziemią.

Dnia 10 czerwca 2021 roku w zajeździe "Kalinka" odbył się Bal Ósmoklasisty.  Po 8 latach nauki w szkole podstawowej, ósmoklasiści mieli świetną okazję do zabawy na swoim pierwszym w życiu balu. Uroczystość rozpoczęła się od licznych podziękowań. Głos zabierali uczniowie, rodzice, dyrekcja i wychowawcy.

   

ŚWIATOWY DZIEŃ KOSTKI RUBIKA

Obchodzony jest 17 kwietnia. Z tej okazji  nie wypada wobec tak bardzo popularnej zabawki logicznej przejść obojętnie.
Któż nie zna kostki Rubika? Zapewne jest w niejednym domu, wielu próbowało ją ułożyć i prawdopodobnie zrezygnowało. Łamigłówka ta ma fanów na całym świecie i nie ma się czemu dziwić, przy niej nie da się nudzić. Wiadomo, że zawsze można ją ułożyć, dlatego co jakiś czas niektórzy do niej  wracają i znów próbują.

Tym razem uczniowie naszej szkoły podczas nauki zdalnej tworzyli hafty matematyczne.  

 

Czy wiecie, że w piątek 12 marca było wspaniałe, niecodzienne święto?
Otóż obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Matematyki. Uczniowie z naszej szkoły pod opieką Pani Bożeny Wiatrzyk oraz Pani Renaty Koperwas wykonywali projekty koszulek na cześć „Królowej Nauk”. Zobaczcie jakie wspaniałe prace powstały.