W naszej szkole miał miejsce konkurs historyczny Wolna - Niepodległa. Organizatorzy konkursu to Lubelski Kurator Oświaty, Wojewoda Lubelski oraz Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Tomasz Zieliński. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Etap I - szkolny odbył się w dniu 29. 11.2019r

I kategoria – uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej wzięło udział 5 uczniów. Na etapie szkolnym komisja konkursowa wyłoniła dwóch laureatów: Dawida Pakuła oraz Michała Piela uczniów klasy VIIa, obaj  przeszli do etapu powiatowego.

II kategoria - uczniowie szkół ponadpodstawowych wzięło udział 8 uczniów. Na etapie szkolnym komisja konkursowa wyłoniła dwóch laureatów: Bartłomieja Wołowca z klasy II LO oraz Mateusza Przygona z klasy III LO, obaj  przeszli do etapu powiatowego.

Etap II -  powiatowy odbył się w dniu 12.12.2019r na terenie naszej szkoły z udziałem 13 szkół z powiatu zamojskiego.

Nasi uczniowie w kategorii szkół podstawowych zdobyli I miejsce Dawid Pakuła kl. VIII a oraz w kategorii szkół ponadpodstawowych również I miejsce Mateusz Przygon kl. III LO.

16 grudnia 2019 roku laureaci konkursu uczestniczyli w uroczystym spotkaniu podsumowującym konkurs w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza z udziałem głównych organizatorów. Było bardzo uroczyście  i podniośle, laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy zwycięzcom.

 Nauczyciel uczący wszystkich uczniów, uczestników konkursu to pani Małgorzata Sawulska nauczyciel historii.

Konkurs history...
Konkurs history...
Konkurs history...
Konkurs history...
Konkurs history...
Konkurs history...
Konkurs history...
Konkurs history...
Konkurs history...
Konkurs history...
Konkurs history...