W roku szkolnym 2020 Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie była organizatorem konkursu plastycznego „Polska moja Ojczyzna” dla uczniów klas I-III, nad którym patronat honorowy objęli:
Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk,
Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk,
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.
 
 
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział i mamy wyniki:
I miejsce Mia Osterkamp - Mielniczek kl. III b
II miejsce Paweł Gęśla kl. I b
 
Wyróżnienia otrzymali: Maksymilian Kleniewski kl. Ia, Emilia Kwaśniewska kl. IIb, Magdalena Kozdra kl. IIa, Faustyna Skiba kl. III a
Zadaniem w konkursie było wykonanie wydzieranki, dodatkowym utrudnieniem był mały format, który mobilizował do precyzyjnej pracy. Gratulujemy wyników, życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.
Halina Gontarz