8 października nasi szóstoklasiści odwiedzili fantastyczne miejsce na naszym pięknym Roztoczu – wioskę przygody FRAJDA w miejscowości Bliżów.

Był to dzień niezapomnianych wydarzeń, które pozostaną w pamięci uczniów na długo. Pierwszym wyzwaniem dla naszych uczniów była gra terenowa pt.: Bitwa o Wojdę. Celem tej wyprawy była Wojda- niewielka osada położona tuż przy granicy Roztoczańskiego Parku Narodowego. Na trasę nasi dzielni poszukiwacze przygód wyruszyli podzieleni na dwie grupy. Do celu prowadziła specjalnie przygotowana mapa. Zadaniem było odnaleźć i rozwiązać ukryte zagadki. Przy okazji, podczas wyprawy, uczestnicy poznawali florę i faunę lasów Roztocza oraz krótką historię Wojdy, gdzie w roku 1942 rozegrała się bardzo ważna bitwa naszych partyzantów z Niemcami. Nasi uczniowie, chociaż, nie bez problemów, dotarli do celu odnajdując i rozwiązując wszystkie zadania. Po przybyciu do Wojdy odnaleźli także ukryty skarb, który był dla nich nagrodą. Gra terenowa to świetny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Głównym jej celem jest orienting czyli odnajdywanie drogi za pomocą mapy. Kolejne atrakcje czekały na nas w wiosce Frajda. Tam, po długiej wędrówce, zmęczeni poszukiwacze przygód mogli posilić się pieczoną na ognisku kiełbasą, ziemniakami i chlebem. Po krótkim odpoczynku nasi, spragnieni przygód , szóstoklasiści, podzieleni na dwie drużyny wzięli udział w Zwariowanej Olimpiadzie czyli grach i zabawach rekreacyjno- integracyjnych min: rzut moherowym beretem, mini szczudła, „gąsienica”, przeciąganie liny, biegi w workach, narty wieloosobowe, szczudła, latające dywany itp. Po emocjonujących rozgrywkach nasi uczniowie spróbowali swoich sił na Torze Przeszkód na który składały się: przejście po równoważniach, pajęczyna 3D, mini ścianka wspinaczkowa, „parkur”, drabinka, rumowisko opon, przejście tunelami, most wiszący, ściana pionowa, czołganie i inne. Na zakończenie mieli okazję zobaczyć i spróbować życia w Wiosce Indiańskiej gdzie mogli strzelać z łuku, wbijać gwoździe a także malować tatuaże. Dzień ten był dla naszych szóstoklasistów pełen niezapomnianych wrażeń a uśmiechy nie schodziły im z twarzy. Piękno naszego Roztocza, niesamowita fauna i flora, bogactwo naszej historii i zwariowane gry i zabawy na świeżym powietrzu nie tylko spodobały się uczestnikom wyprawy ale zachęciły do planowania kolejnych podobnych wypraw. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w grze terenowej Bitwa o Wojdę jak też grach i zabawach, które oferuje wioska przygody Frajda.

Marzena Kałuża

Wychowawca klasy 6 b

DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...
DZIEŃ BEZ BUDY ...