16 października 2021 roku mija 43 rocznica wyboru metropolity krakowskiego Karola Wojtyły na papieża. Szkoła w Krasnobrodzie wybrała Jana Pawła II na swojego patrona 21 lat temu i od tego czasu uroczystości patronalne rozpoczynały się nieco wcześniej, a tradycja tych obchodów trwa do dziś.

Zawsze była pielgrzymka uczniów na Jasną Górę, Dzień Papieski, wieczornica z występami teatralnymi, uroczysta msza święta, złożenie kwiatów przed pomnikiem patrona, akademia. W tym roku uczniowie najstarszych klas uczestniczyli w pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II do Częstochowy. Była to także okazja do odwiedzenia miejsc związanych z działalnością Karola Wojtyły. Fotorelacja poniżej. W niedzielę 10 października 2021 r. wolontariusze i nauczyciele z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie kwestowali przy sanktuarium, zbierając fundusze na XXI Dzień Papieski organizowany przez Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obchodom tegorocznego Dnia Papieskiego przyświeca hasło “Nie lękajcie się!” – słowa te św. Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie. Słowa te rozwiniemy w czasie uroczystej akademii właśnie 22 października w naszej szkole.

Pielgrzymka ucz...
Pielgrzymka ucz...
Pielgrzymka ucz...
Pielgrzymka ucz...
Pielgrzymka ucz...
Pielgrzymka ucz...