Rodzina musi się spotykać, inaczej jej nie ma” (Z.Gumiński)

Podobnie jak w latach poprzednich nasi uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w XIX pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W tym roku w czasie jasnogórskiego spotkania wspominaliśmy 40 rocznicę pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski.

Czas ten przeżywaliśmy też jako wyjątkowe przygotowanie do obchodów Dnia Papieskiego. Podczas homilii bp Henryk Tomasik, duszpasterz Rodziny Szkół Jana Paweł II zachęcał nas, byśmy troszczyli się także o rodzinę, którą jest Polska, by pozostała wierna Chrystusowi.

Spośród 10 tys. uczniów z 250 szkół noszących imię Wielkiego Polaka stanowiliśmy niewielko ziarenko młodych ludzi, którzy przybyli na Jasną Górę. W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym naszej pielgrzymce oprócz modlitwy towarzyszyły inicjatywy przypominające o praktycznej miłości bliźniego.

Pielgrzymując po krakowsko – częstochowskiej ziemi, w Łagiewnikach odwiedziliśmy -
św. siostrę Faustynę, w Zabawie - bł. Karolinę Kózkównę, w Krakowie - Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!".

Jako szczególne świadectwo tych wydarzeń przywieźliśmy do naszych domów piękne wspomnienia i pamiątkowe różańce z napisem „Jezu, Ufam Tobie”.

Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam udział w tym jakże pięknym duchowym doświadczeniu.

Krystyna Piwko

XIX pielgrzymka...
XIX pielgrzymka...
XIX pielgrzymka...
XIX pielgrzymka...
XIX pielgrzymka...
XIX pielgrzymka...
XIX pielgrzymka...
XIX pielgrzymka...
XIX pielgrzymka...
XIX pielgrzymka...
XIX pielgrzymka...
XIX pielgrzymka...
XIX pielgrzymka...
XIX pielgrzymka...
XIX pielgrzymka...
XIX pielgrzymka...