W dniu 8 listopada 2019 r. uczniowie klas: II A, II B, III A i III B  Zespołu Szkół w Krasnobrodzie udali się na całodniową wycieczkę do Sandomierza i Nowej Dęby.

  Po odprawie kontrolnej autokaru pierwszym punktem tego dnia był „Mały Rzym” czyli Sandomierz. Stał się modny kilka lat temu dzięki popularnej produkcji TVP, która powstaje właśnie tutaj. Aktorzy serialu „Ojciec Mateusz” zostali zresztą wyróżnieni przez burmistrza tytułami Bene Meritus przyznawanymi osobom zasłużonym dla rozwoju miasta. Naszym przewodnikiem po mieście był Pan Ryszard -licencjonowany przewodnik turystyczny. Wyjaśnił dlaczego Sandomierz właśnie nazywany jest Małym Rzymem, a także poprowadził nas śladami produkcji serialowej. Zwiedzanie miasta zakończyliśmy na Rynku, przy charakterystycznym dla Sandomierza Ratuszu. Po obiedzie i zakupach pamiątek Bramą Opatowską opuściliśmy miasto.

 Kierunek Nowa Dęba. W muzeum oczekiwał na nas przewodnik muzealny, który oprowadził nas po ekspozycjach muzealnych. Zgromadzone tam eksponaty u niejednej osoby wzbudziły zachwyt. Następnie zobaczyliśmy jak robi się bombkę i weszliśmy do pomieszczeń, gdzie są one malowane ręcznie. I wreszcie warsztaty. Samodzielne tworzenie własnej, unikatowej bombki. Na koniec był spokojny czas na zakupy własne. Po zabezpieczeniu kruchych przesyłek i zakupów  wróciliśmy do Krasnobrodu. Opiekunami wycieczki były Panie: Barbara Dziura i Alina Piela oraz Panowie: Piotr Margol i Sławomir Radliński. Organizatorzy dziękują naszemu kierowcy Panu Januszowi za bezpieczną podróż. A zatem niech  ta wycieczka przypomina nam, że „Święta tuż, tuż”.

Sławomir Radliński

WYCIECZKA DO SA...
WYCIECZKA DO SA...
WYCIECZKA DO SA...
WYCIECZKA DO SA...
WYCIECZKA DO SA...
WYCIECZKA DO SA...
WYCIECZKA DO SA...
WYCIECZKA DO SA...
WYCIECZKA DO SA...
WYCIECZKA DO SA...
WYCIECZKA DO SA...
WYCIECZKA DO SA...
WYCIECZKA DO SA...