Nasza szkoła odpowiedziała na apel MEN-u, które zachęca wolontariuszy do intensywniejszych działań na rzecz potrzebujących przed świętami Bożego Narodzenia.

 

Pod koniec listopada bardzo duża grupa nauczycieli i uczniów wsparła akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”; wolontariusze Caritasu zbierali żywność dla potrzebujących; do Domu Dziecka w Zwierzyńcu zostały zawiezione dary, przygotowano kartki świąteczne dla chorych w szpitalu; młodsi uczniowie wybierają się z kolędami i życzeniami do miejscowego Domu Pomocy Społecznej; cały czas trwa akcja zbierania nakrętek dla hospicjum, wolontariat czytelniczy na bieżąco promuje książki; stypendium św. Mikołaja bardzo pomaga naszym uczniom. Policzono również kwotę zebranych przez Szkolny Klub Wolontariusza pieniędzy na budowane hospicjum przez fundację „Z Serca dla Serca”. Po komisyjnym otwarciu puszek stwierdzono sumę 816 zł 51 gr. Pieniądze przekazem zostaną wysłane przed świętami do siedziby fundacji w miejscowości Kępie Zaleszańskie. DZIĘKUJEMY jeszcze raz wszystkim darczyńcom, wkrótce zostaną wręczone klasom puchary i certyfikaty jako podziękowanie za przekazanie Waszego daru serca. 10 grudnia przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza odebrali na Gali Wolontariatu w Zamojskim Centrum Wolontariatu podziękowania i nagrody .Te podziękowania są dla Was wszystkich – ogromnej rzeszy wolontariuszy z naszej szkoły.

Jak dobrze pomagać i być razem na święta!

zebrała D. Korzeniowska