Uczniowie klasy II b pod kierunkiem wychowawcy przygotowali apel dotyczący bezpieczeństwa dzieci podczas ferii zimowych. Wiersze, piosenki i przedstawione scenki poruszały temat zabaw na śniegu i lodzie, dostarczały wielu cennych wskazówek jak bezpiecznie czerpać radość z zabawy.
Dziękujemy panom policjantom oraz pani z Katolickiego Radia Zamość za wspieranie naszych działań wychowawczych. Mamy nadzieję, że dzieci dobrze wykorzystują czas zimowego wypoczynku.

 

 

Przed świętami uczniowie klas młodszych mieli wiele pracy: wykonywali ozdoby choinkowe, kartki świąteczne dla najbliższych oraz ozdabiali klasy. Wiele radości sprawiało im dekorowanie pierniczków i śpiewanie kolęd. Szczególnie uroczystym wydarzeniem dla każdej grupy, było spotkanie wigilijne w swojej sali, które odbyło się po szkolnym spotkaniu opłatkowym.

W minionym tygodniu na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. W naszej szkole klasy I-III także przystąpiły do zajęć mających na celu promowanie praw osób niepełnosprawnych.

Ostatnie dni przed świętami to czas wytężonej pracy. Każda gospodyni pragnie dopiąć wszystko na ostatni guzik. Spięli się również uczniowie klasy I b i ich rodzice. Dekoracje świąteczne w klasie przygotowane, prezenty dla rodziców gotowe, a choinka pięknie ustrojona.

Na początku grudnia w klasach II odbyły się ciekawe zajęcia. Prowadziła je pani Ewa Monastyrska, znana już naszym uczniom z Katolickiego Radia Zamość, w którym niedawno gościliśmy.