W poniedziałek 22 listopada 2021r. klasy IIa i IIb wybrały się do Urzędu Pocztowego w Krasnobrodzie. Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy tej instytucji. O pracy urzędu odpowiadał Pan Naczelnik.

W dniu 19.11.2021r. uczniowie kl. IIIa i IIIb oraz przedstawiciele kl. IV uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza i Nowej Dęby.

W Sandomierzu pod opieką naszego przewodnika p. Sławka obejrzeliśmy wszystkie zabytkowe miejsca tego miasta.

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Pamiętajmy - TOLERANCJA to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Niech przesłaniem tych obchodów będą słowa Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

Uczniowie klasy 1 b wzięli udział w warsztatach ceramicznych organizowanych przez spółdzielnię „Warto, bo z Roztocza”, która ma już swoją nową lokalizację i doskonałe warunki do pracy.

We wrześniu oraz październiku na zajęciach rewalidacyjnych został zrealizowany pierwszy moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”. Uczniowie poznali przy tej okazji podstawowe emocje, które towarzyszą każdemu z nas – radość, strach, złość i smutek. Dzieci odgrywały scenki wcielając się w wylosowana emocję.