Wielki Post to czas czynienia dobrych uczynków i pomocy drugiemu człowiekowi. Wrażliwość serc młodych ludzi na potrzebujących kształtuje się poprzez działania wolontariackie.

Szkolne Koło Caritas bierze udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”. W szkole zbieramy artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Z zebranych produktów przygotujemy świąteczne paczki dla potrzebujących. Zbiórka trwa do 10 grudnia 2021r. Wolontariusze naszej szkoły będą również zbierać żywność w dniu 4 grudnia 2021 roku w godzinach 8:00 –12:00 w Delikatesach Centrum oraz AMC Market w Krasnobrodzie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączą się do naszej akcji.

W dniu 17.02.2020 uczniowie z wolontariatu czytelniczego "Rozczytani" po raz kolejny udali się z wizytą do przedszkola, na zaproszenie pań nauczycielek: A. Piwko, E. Smoląg, J. Kwaśniewskiej, które realizują innowację pedagogiczną "Podróże ze smakiem".

Z ogromną radością informujemy, że współpraca naszej szkoły z Fundacją Świętego Mikołaja jest bardzo owocna. W bieżącym roku szkolnym jeden z uczniów liceum otrzymuje stypendium Św. Mikołaja, które aktualnie wynosi 200 zł na miesiąc i pięciu uczniów naszej szkoły otrzymało laptopy firmy Dell w prezencie od Fundacji-do zdalnej nauki.

Uczennica z wolontariatu czytelniczego „Rozczytani" Agnieszka Umińska kl V B odwiedziła przedszkolaków z grupy „Pszczółki". Wspólne zabawy i czytanie książeczki „Wiktor i Święty Mikołaj" wprowadziło wszystkich w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.